Про те, що сонцезахисні окуляри створені для того, щоб захищати очі від сонячного світла, говорить сама їхня назва. Але просто затемнених лінз для якісного захисту недостатньо, адже самий головний ворог для вашого зору – це ультрафіолетове випромінювання, невидиме простим оком.
 
Для того, щоб припинити його шкідливий вплив, лінзи обладнуються спеціальними фільтрами UF. При покупці окулярів для захисту від сонця, в першу чергу необхідно перевірити наявність та якість захисту від ультрафіолетових променів. Інакше придбаний вами гарний аксесуар буде просто марним, а то й шкідливим для здоров'я. 
 
Проверенные очки с защитой от ультрафиолета фото
 

Навіщо потрібна така перевірка та чим шкодить очам ультрафіолет

 
Сонячне світло поділяється на 2 діапазони – видиме і невидиме. Ультрафіолет, який іноді називають сонячна радіація відноситься до випромінювання, яке недоступне нашому зору. Але, хоча бачити його ми не можемо, він значно впливає на людський організм.
 
Помірна кількість ультрафіолету навіть корисна, вона сприяє виробленню вітаміну D, який перешкоджає розвитку рахіту та остеопорозу. Але надлишок такого випромінювання за активного сонця викликає різні захворювання очей:
 
  • Катаракти;
  • Сльозогінність, біль, свербіж та різь;
  • Дитяча далекозорість;
  • Опік сітківки, і як наслідок - сліпота, часткова чи повна;
  • Злоякісні пухлини.
 
Причому вплив ультрафіолету накопичується в організмі, що може призвести до погіршення захворювань. Тому захищати від нього очі потрібно постійно, пам'ятаючи, що туман та хмарність затримують світло сонця, але не UF випромінювання. Для цього, у свою чергу, важливо знати, як перевірити окуляри на захист від ультрафіолету.
 

Ступені захисту від ультрафіолету

 
При покупці очок зверніть увагу на внутрішній бік дужки, щоб перевірити, який рівень захисту? вказано виробником.
 
  • High UV-protection. Найвищий захист забезпечують лінзи з параметрами UV400, вони розраховані на 100% захист від випромінювання і стануть надійним загородженням для ваших очей при яскравому світлі.
  • General. Затримують до 70% ультрафіолету. Підходять для міста та помірного сонця.
  • Cosmetic.  Якщо рівень захисту від ультрафіолету вказаний менше 50%, то окуляри можна використовувати тільки як стильний аксесуар, в декоративних цілях
 

Як перевірити лінзи на ультрафіолет

 
Щоб перевірити, чи ви купуєте якісні окуляри, ступінь захисту від ультрафіолету в яких відповідає зазначеній, або перед вами погана підробка, найкраще скористатися спектрограф, або UV-тестер
 
Проверка очков на защиту от ультрафиолета на спектрометре фото
 
У нашому магазині такий прилад є, і тому ми завжди впевнені як пропонована продукція. Усі наші жіночі, чоловічі, дитячі окуляри мають UV-фільтр, і ви також можете перевірити їх захисні властивості.
 
На UV-тестері є триколірна шкала, яка дозволить перевірити, який відсоток ультрафіолету пропускають лінзи.
 
  • Зелений колір – високий рівень захисту, відповідає позначенню UV 400. 
  • Жовтий колір – середня пропускність, допустима норма для сонцезахисних окулярів.
  • Червоний колір – показує, що лінзи не мають захисного фільтра і використовувати їх для захисту очей від ультрафіолету не можна.

 

Фото проверки линз на спектрометре
 
Якщо ви придбали окуляри в місці, де потрібного обладнання немає, або просто хочете перевірити в домашніх умовах лінзи на захист від ультрафіолету, це також цілком можливо.
 

Як перевірити окуляри на захист від ультрафіолету у домашніх умовах

 
Для такої перевірки вам знадобиться ліхтарик з ультрафіолетовим випромінюванням або брелок для перевірки купюр на справжність, і будь-який предмет, покритий люмінісцентною фарбою.
 
Це можуть бути маркери, стікери або ручки, але найпростіше використовувати грошові знаки, паспорт або акцизну марку – на них нанесені написи, здатні світитися під впливом ультрафіолету. 
 
  • Наведіть на предмет промінь ультрафіолетового ліхтарика і фарба під його впливом почне світитися.
  • Посвітите той самий предмет через лінзу сонцезахисних окулярів, які ви хочете перевірити. Якщо UV фільтр якісний, свічення не виникне.

 

Проверка наличия уф фильтра в домашних условиях фото
 
А якщо захист від ультрафіолету на окулярах слабкий, або його взагалі немає, предмети світитимуться так само, як і за прямого впливу променя ліхтарика.
 
Ще один спосіб перевірити, чи мають захисні властивості окуляри, які ви носите – зверніть увагу, чи засмагає шкіра навколо очей, прикрита лінзами, так само, як і все обличчя. Справжнє покриття, що не допускає ультрафіолетового проміння, перешкоджатиме і засмагі.
 
Але краще, звичайно, таких експериментів не проводити, а дбати про своє здоров'я спочатку, купуючи якісні сонцезахисні окуляри у місцях, де їх можна перевірити.